Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Orman Ürünleri İhracatı

 

Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri Sektörel İhracat Rakamlarının Türkiye Değerlendirmesi.

 

2018 yılı Ağustos ayı sektörel bazda ihracat rakamlarına göre; Türkiye Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatı, 2017 yılının eş değer dönemine kıyasla, %6,1 oranında düşüş göstererek 365 milyon 340 bin dolar olarak gerçekleşmiştir. Sektörün Ağustos ayı Türkiye toplam iharacatındaki payı %2,9 olmuştur.

2018 yılı Ocak - Ağustos dönemi Türkiye Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri ihracatı, 2017 yılına kıyasla % 12,1 oranında artış göstererek 3 milyar 222 milyon 864 bin dolarak olarak gerçekleşmiştir.

Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri Ağustos ayı Sektörel  İhracat Rakamlarının İl Bazında Değerlendirilmesi.

 

Türkiye Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri 2018 yılı sektörel ihracatı iller bazında incelendiğinde; İstanbul'un 154 milyon 83 bin dolar ile ilk sırada yer alırken. ilk 10 da ihracatında en çok artış görülen il K.Maraş olmuştur.

 

Mobilya Kağıt Ve Orman Ürünleri 2018 Yılı Ocak - Ağustos Dönemi Sektörel İhracat Rakamlarının İl Bazında Değerlendirilmesi.

 

2018 Yılı Ocak - Ağustos dönemi sektörel ihracat rakamları incelendiğinde ise ilk 10 ilde en çok artışın yaklaşık %36 artış ile Ankara'da gerçekleştiği görülmektedir. Genel olarak

 

Türkiye geneli sektörün 2018 yılı Ağustos ayı ihracatı alt grup bazında ilk sırayı Kağıt, karton ve Matbu Yayınlar almıştır, bu grupta değer bazında yaklaşık %2 düşüş yaşanmıştır. Türkiye geneli sektörün 2018 yılı Ocak - Ağustos rakamları incelendiğinde ise en çok artışın Keresteler - sandık - kafes - palet ürün grubunda yaşandığı görülmektedir.

Türkiye geneli  sektörün 2018 yılı Ağustos ayı ihracat rakamlarına göre değer bazında en önemli pazar Irak olmuştur. Birleşik Krallık ise Irakı'ın ardından ikinci sırada yer almıştır. İlk 10 ülke arasında en çok artış Birleşik Krallık'a gerçekleştirilen ihracatta olduğu görülmektedir.

2018 yılı Ocak - Ağustos dönemi Türkiye geneli ihracat rakamları incelendiğinde ise Libya'ya gerçekleştirilen ihracatta olduğu görülmektedir. Kaynak. Global ahşap

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım