Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

AKTÜEL

Öztürk Kontraplak, teşvik bölgelerinde yatırım yapmayı planlıyor

Krize rağmen geçen yılı son çeyrekte yüzde 20 büyüyerek kapatan ve 2010 yılında satışlarını yüzde 40 artırmayı hedefleyen  Öztürk Kontraplak

 

Ahşap sektöründe kontrplak, su kontrasıplywoodosb, kontrplak çeşitlerinde öncü olan öztürk kontraplak Krize rağmen 2009 yılı son çeyrekte yüzde 20 büyüyerek kapatan ve 2010 yılında satışlarını yüzde 40 artırmayı hedefleyen  Öztürk Kontraplak, ayrıca bu yıl devlet teşviki bulunan bölgelerde yatırım yapmayı hedefliyor. İstanbul’da yer alan Öztürk Kontraplak’ın, Marmara, Akdeniz ve Ege bölgesine aylık 400-500 metreküp kontrplak satışı yaptığını anlatan Hızlı, “Firmamız 2009 yılında krize rağmen son çeyrekte yüzde 20 büyüyerek yılı kapattı.

 

2010  yılında da aynı performansı göstererek satış hacmimizde yüzde 40 büyüme hedefliyoruz” dedi.Osman Hızlı, bu yıl, 2007-2008 satış rakamlarını yakalayarak devlet teşviki bulunan bölgelerde 50 kişi ile fabrikasyon üretimi yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

Krizde finansal enstrümanları iyi kullandıklarını ve günün şartlarına uygun malzeme ve hammadde satın alarak üretim yaptıklarını belirten Hızlı, “Böylece müşterimize en kısa zamanda az karlarla çok satış yaparak piyasayı elimizde tuttuk ve büyüme sağladık” diye konuştu. Kontrplak sektörünün iş hacminde 2010 yılında 2009 yılına göre yüzde 40 artış beklediklerini açıklayan Hızlı, sözlerine şöyle devam etti: “Sektörün en büyük sorunu hammaddede dışa bağımlı olması. Sektörde nakit satışların azlığı ve çek vadelerinin uzun olması. Ayrıca fabrikaların bayiler oluşturmaması ve oluşturduğu bayilerinin de müşterilerine malzeme satışı teklifi yapmaları sektörde sorun yaratıyor.”

 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım