Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

8 mm Kavak Kontrplak
390 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

8 x 1250 x 2500 mm Kampanya Özel Fiyat Plaka Fiyatı 390.00 TL 

 

Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir. Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, çatı kaplama, hobi, makina model kalıp, karavan ve kapı imalatında kullanılabilir.

Diğer Kavak Kontrplak Ürün çeşitlerimizi buradan inceleyebilirsiniz İncele

 

 ÜRETİM TEDARİK

 Türkiye

EBATLAR

8 x 1250 x 2500 mm 

KALINLIK

8 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kavak ağacından imal

YOĞUNLUK

480/550 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

Üre tutkal (İç mekan için) ve isteğe bağlı olarak WBP marin tutkal

KULLANIM ALANI

İnşaat sektörü, ambalaj sanayi, oto iç dizayn, çatı kaplama, kapı imalatı, hobi, makina model kalıp

STANDART ÖLÇÜ

8 x 1250 x 2500 mm

 

KONTRAPLAK HAKKINDA 

Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak.

En az 5 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür. 

Genellikle üç çeşit tutkal kullanılır  bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur.

Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir.

Kontrplak yapımı firavunlar devrine kadar uzanmasına rağmen ilk sanayi üretimi 1896 yılında Amerika'da gerçekleşmiştir. Bu tarihten sonra kullanım alanları genişlemiştir. Ülkemizde ise ilk üretim 1932 yılına rastlamaktadır ve gelişerek devam etmektedir.

 
KAVAK KONTRPLAK

Üre formaldehit tutkaldan üretilen kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar mobilya, hobi, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde WBP tutkalından üretilen kavak kontrplaklar Gemi tekne iç dizayn, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır. 

 

KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir. 

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz.

Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)

Kontrplak hangi ağaç cinsi ile başlamışsa tüm katları aynı ağaç cinsinden olmalıdır, kontrplak üretiminde degişik ağaç kullanımları kontrplakda sorun yaratmaktadır ve satın alımlarda muhakkak bu hususa dikkat edilmelidir. 

 

8 mm Kavak Kontrplak

Ülkemizde çok fazla yetişmesi ve hızlı büyümesi nedeniyle çok önemsenmeyen kavak ağaçlarının ticari hayattaki ağırlığı gün geçtikçe artmaktadır. Mobilya ve inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok alanda kavak ağaçlarından faydalanılmaktadır. Kavak ağaçları kullanılarak üretilen kontrplak ya da plywood olarak bilinen malzemeler ise lokomotif ürün özelliğini kazanmıştır. Esnek olması, kolay şekillenebilir olması, fiyatının uygunluğu ve yüksek dayanıklılığa sahip olması kontrplak tercihinin artmasını sağlamıştır. Bu yazımızda kavak ağaçları kullanılarak imal edilen 8 mm Kavak Kontrplak ürünlerinden bahsedeceğiz.

8 mm Kavak Kontrplak Nasıl Üretilir?

Su kontrası olarak da bilinen kontrplaklar üretilirken son model teknoloji kullanılmaktadır. 8 mm Kavak Kontrplak üretilirken de bu teknolojiden azami faydalanılmaktadır. Yerli kavaklar ya da ithal edilmiş en kaliteli kavak ağaçları kullanılmakta ve ilk aşama olarak gövde kısımları tornalarda soyulmaktadır. Bu işlem sonucunda elde edilen 1,2mm -1,5mm -1,7mm -2,1mm vb. kalınlıklarındaki papeller kurutulmaktadır. Suya dayanıklı WBP tutkallar vasıtasıyla 3-5-7 gibi tek sayılı rakamdaki papeller birbirine yapıştırılmaktadır. Yüksek basınç altında preslenen kavak papelleri sonucunda 8 mm Kavak Kontrplak başta olmak üzere farklı boyutlarda plywood üretimi de gerçekleştirilmektedir.

8 mm Kavak Kontrplak Neden Tercih Edilmektedir?

8 mm Kavak Kontrplak çeşitleri mobilyacılıktan denizciliğe, inşaat sektöründen ambalaj sanayiine kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Kontrplakların bu kadar fazla alanda etkin ve verimlilikle kullanılmasının pek çok nedeni vardır. Bunların başında fiyat avantajına sahip olması ve muadilleri ile kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlara satın alınabilmesidir. Bunun yanında 8 mm Kavak Kontrplak sağlamlığı ve darbelere dayanıklılığı ile bilinmektedir. Farklı hava koşullarında ya da nemli ortamlarda kısa zamanda çekme ve şişme yapmaması sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir. Montaj esnasındaki kurulum ve uygulama kolaylığı da 8 mm Kavak Kontrplak çeşitlerinin bir diğer önemli avantajlı yönlerindendir. Bunun nedeni yüksek mekanik özelliklere sahip olması, esnekliğine rağmen kolay kırılmaması ve kolay şekil alabilmesidir. Ürünlerin kalitesi sayesinde çok rahat ve zarar görmeyecek şekilde çivi veya vida tutma yeteneğine sahip olması 8 mm Kavak Kontrplak artılarından bir diğeridir. Yukarıda sayılan olumlu özellikler yanında 8 mm Kavak Kontrplak ürünleri, dekorasyon açısından da gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Bu nedenle estetik uyuma dikkat edenlerin plywood alırken ilk tercihi 8 mm Kavak Kontrplak olmalıdır.

8 mm Kavak Kontrplak Fiyatları

Öztürk Kontrplak olarak sektörde 15 yılımızı onur ve gurur ile bitirmiş bulunuyoruz. Biz bu süre zarfında kalite ve doğru müşteri ilişkilerinden taviz vermediğimiz gibi 8 mm Kavak Kontrplak fiyatları ile de farkımızı göstermiş bulunuyoruz. En kaliteli 8 mm Kavak Kontrplak çeşitlerinin en uygun fiyatlarını görmek istiyorsanız. Dilediğiniz gün ve istediğiniz zaman iletişim numaralarımız veya mail kanalıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz sizler için her türlü teknik desteği sağlayacaktır. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

 

 

Teknik Veri Tablosu: 

Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

  

 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım