Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Plywood

30 mm Petek Desen Plywood
124 Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.

30 x 1250 x 2500 mm Huş Petek Desen Plywood Plaka Fiyatı 124 €

Petek Desenli Plywood Rusya ve Ukrayna'dan ithal edilen huş ağacından üretilmiştir. Filmsiz plywoodun bir yüzünün düz film kaplanması diğer yüzününde petek dokulu saç ile yüksek ısı ve basınçda 240gr/m2 fenolik film kağıdının preslenmesi sonucu elde edilen bir plywood çeşididir. Ürün Hexa plywood diyede adlandırılır.

Diğer Petek Desen Hexa Plywood Ürün Çeşitlerimiz İçin İnceleyiniz 

 

ÜLKE

Rusya - Ukrayna

EBATLAR

30 x 1250 x 2500 mm

ÜRETİM YERİ

Türkiye ve Yurt dışı

KALINLIK

30 mm

TUTKAL CİNSİ

WBP Fenol formaldehit

YOĞUNLUK

700 kg/m3

YÜZEY FİLMİ

Koyu kahve 240 gr/m2 kaymaz yüzeyli

STANDART ÖLÇÜ

30 x 1250 x 2500 mm

 

30 mm Petek Desen Plywood (Hexa Plywood)

Son yıllarda orijinal adı Hexa plywood olan ürünler pek çok sektörde etkinlikle kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizdeki ismi petek desenli plywood olarak bilinen bu tasarım harikası ürünler en başta otomotiv sahalarında ve nakliye araçlarında zemin malzemesi olarak kullanılmaktadır. En fazla kullanım alanlarından biri de case imalatı olan 30 mm Petek Desen Plywood çeşitleri, Case Sistemlerinin yapımında özellikle de Flightcase, Soft Case, Hard Case üretiminde kullanılmaktadır. 30 mm Petek Desen Plywood ürünleri,Uçuş Sandıkları, sinema, tiyatro ve etkinlik sahne ve platform zeminleri, her türlü podyumda bulunan sahnelerin zeminlerinde kayma riskini en aza indirmek için kullanılmaktadır.

Özellikle kaymalara karşı mukavim yapısıyla bilinen 30 mm Petek Desen Plywood ürünleri, soğuk odalar, soğutma sistemlerindeki soğuk hava panelleri ve her tür soğuk hava deposundaki zeminlerde kaymayı önleyici olarak ilk akla gelen malzemedir. Kolay şekil alabilmesi ve bu sayede kolay uygulanabilmesi sayesinde hoparlör, dekorasyon ürünü, şık kutular ya da süs malzemesi olarak da kullanım alanı bulmaktadır. Bunların da ötesinde sağlam yapısı, darbelere karşı çok dayanıklı olması ve uzun süre kullanıma uygun olması sayesinde kullanım alanlarını her geçen gün arttırmaktadır.

Hexa Plywood Çeşitlerinin Teknik Özellikleri

Hexa plywood ürünleri ihtiyaca binaen 2500*1250mm ile 1500*3000 ebatlarında standart şekilde üretilmektedir. Bu ürünün kalınlıkları ise müşteri talepleri ve kullanılacağı alana göre değişim göstermektedir. Petek desen plywood ürünleri  9, 12, 15, 18, 21, 24,  30, 40mm arasında değişen kalınlık değerlerine sahiptir. Bu nedenle petek desen plywood alacak kişilerin plywood satan firmalar içerisindeki ehil kişilerden destek ve tavsiye almaları önem arz etmektedir. Aksi takdirde, yanlış tercihler yapılabilecek, ürünün kullanım süresi kısalabilecek ya da gereksiz yere fahiş maliyetler üstlenilecektir.

Ürünün yüzeyi F/Hexa olarak bilinen yapıya sahiptir. Hexa, altıgen anlamındadır ve zaten yüzeyde bulunan 10 mm çapındaki altıgen desenlerden dolayı hexa plywoodolarak ün yapmıştır. Ürün imal edilirken Exterior BFU 100 WBP tutkallar ile yapıştırma sağlanmakta ve endüstriyel devasa pres makinelerinde preslenerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu konudaki detaylı bilgilere 15 mm Petek Desen Plywood başlıklı yazımız ile ulaşabilirsiniz. 30 mm Petek Desen Plywood ürünleri de dahil olmak üzere hepsinin yoğunluk derecesi ise ortalama olarak 640-700 kg/³ arasında değişmektedir. Bu ürünlerin imalatı esnasında plaka koruma kenarlarına akrilik esaslı boya sürülmektedir. Bunun nedeni uzun yıllar nem, ıslaklık ve benzeri diğer dış etmenlere karşı sağlam bir şekilde kalabilmesinin sağlanmasıdır.

 

Spor Salonları ve Çocuk Parklarında da Petek Desen Plywood Kullanılmalıdır!!!

 

Hexa petekli plywood ürünlerinin özellikle ıslak zeminler ile nakliye araçlarının zeminlerinde kaymayı önleyici ürün olarak en çok tercih edilen malzeme olduğunu ifade etmiştik. Kayma ve yaralanmalara karşı en çok hassas olunan yerlerin başında gelen spor salonları, fitness odaları ya da bina dışı - içi fark etmeksizin çocuk parklarında da kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle bu tip kazalara karşı sağlanması gereken korumanın temenni ile değil, alınacak önlemlerle yerine getirilebileceğini bilen kişi ve kuruluşlar bu konuda hassasiyet göstermektedirler. 30 mm Petek Desen Plywood çeşitlerinin spor salonları ve çocuk parklarında zemin malzemesi olarak kullanılması kaymaya bağlı kaza oranları oldukça azaltmıştır.

 

30 mm Petek Desen Plywood arıyorsanız bizi arayın. Stoktan hızlı ürün teslimatı da dahil olmak üzere güvenli ve sorunsuz alışverişi biz sağlıyoruz. 20 yıla yakın bir süredir sektörel alanda rüştünü ispat eden firmamız, İstanbul ve çevresi başta olmak üzere tüm değerli müşterilerimize plywood ayrıcalığını yaşatmaktadır. Nitelikli hizmet almanız için, Öztürk Kontrplak sizlerle…

 

 KULLANIM ALANLARI

 

Tır ve dorse tabanında, soğuk hava depoları, türbün, sahne ve platform zemininde Hard Case (müzik aletleri kutusu) yapımında ambalaj ve kutu yapımında lojistik depoların taban ve raflarında kullanılır. Petek Dokulu Plywood sürtünme ve kayma mukavemetinin yüksek olmasından dolayı zemin kullanımı için ideal bir malzemedir. 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım