Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

30 mm Kayın Marin Kontrplak
2520 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

30 x 1700 x 2200 mm Plaka Fiyatı 2520.00 TL

 

Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar dış mekan, reklam panolarında, mobilya, otomotiv, inşaat, tekne, çatı kaplama, ambalaj, makina model kalıp, karavan, asma tavan ve konteyner tabanında rahatlıkla kullanılabilir. Marin kontrplaklar neme rutubete ve suda bekletilmeye dayanıklıdır. Filmsiz kontrplak diyede adlandırılır.

İhtiyacınız olan diğer Kontraplak Fiyatları güncel Listesine ve ölçülerine buradan ulaşabilirsiniz İncele  

  

ÜRETİM TEDARİK

 

Yurtdışı - Türkiye

EBATLAR

30 x 1700 x 2200 mm 

KALINLIK

30 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kayın beech

YOĞUNLUK

700/720 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

WBP marin ve beton tutkal

KULLANIM ALANI

Otomotiv, mobilya, inşaat sektörü, tekne, çatı kaplama, ambalaj sanayi, konteyner tabanı dış mekan ve reklam panoları, asma tavan.

STANDART ÖLÇÜ

30 x 1700 x 2200 mm

  

30 mm Kayın Marin Kontrplak

Kontrplak satan firmalar, her sezon başında detaylı bir ürün değerlendirmesi yaparlar. Son yıllarda yapılan değerlendirmeler, müşteri taleplerine göre bir üretim gamı yapmayı gerektirmiştir. Müşterilerin taleplerinin hem esnek ham de çok dayanıklı bir kontrplak istemeleri doğrultusunda olması sonrasında kayın kontrplak ürünleri ağırlık kazanmıştır. 30 mm kayın kontrplak çeşitleri, bu ürünlerden sadece biridir. Kayın kontrplak boyları da 3 mm ile 50 mm arasında değişmektedir ve 30 mm kayın kontrplak bu kategorideki orta kalınlıkta ürünlerden biridir.

 

Masif ağaç ürünlerle üretilen kontrplak çeşitleri genelde daha kolay çatlama yapmaktadır. Buna karşın kayın kontrplaklar çok daha esnek karakteristikleri sayesinde çatlama yapmamaktadır. Özellikle çivi çakılması veya vida takılması gibi ihtiyaçlar hasıl olduğunda kayın kontrplak ürünlerinin kullanışlılığı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de oldukça sıklıkla tercih edilmekte olan bu ürünün 30 mm kayın kontrplak türlerinin tümünün bir plakasının boyu 170 x 220 cm’dir. Bu boyutlar ve özelliklerde üretilmiş olan bir plakanın ağırlığı ise toplam 84.15 kg’dır. Bununla birlikte yaptığımız özel çalışmalar neticesinde taleplerinize uygun olarak size özel ölçülerde farklı kayın kontrplak üretimi de yapılabilmektedir. Bunun için Öztürk Kontrplak yetkilileri ile görüşmeniz ve detayları konuşmanız daha faydalı olacaktır. 30 mm kayın kontrplak ürünlerine ilişkin genel teknik özellikler aşağıdaki gibidir.

 

Marin Kontrplak ve Rakipsiz Özellikleri

Yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi kayın kontrplaklar pek çok göz kamaştıran özelliğe sahiptir. Bu özellik ve güzelliklerin de etkisiyle kayın kontrplakların kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Buna rağmen kayın kontrplak ürünlerinden suya dayanıklı olarak üretilen kayın marin kontrplaklar çok daha kullanışlı ve fonksiyoneldir. Genel olarak aynı özelliklere sahip olsa da üretiminde kullanılan özel WBP tutkalı sayesinde su ve nem bulunan tüm ortamlarda etkin ve verimlilikle kullanılmaktadır. Suya dayanıklılığı nedeniyle su kontrplağı olarak da bilinmektedir. Özellikle denizcilerin dayanıklılığına hayran kaldığı bu ürün, nemin yoğun olduğu inşaatçılık sektöründe de çok tercih edilmektedir. Kayın marin kontrplaklar hakkında daha da detaylı bilgiler 20 mm kayın marin kontrplak başlıklı yazımızda bulunmaktadır.

Ülkemizde kontrplak satan firmalar bu ürünün kalitesi ve geri dönüşlerden oldukça mutludurlar. Bu nedenle de kayın marin kontrplak üretimlerine ağırlık vermek istemektedirler. Buna rağmen pek çok orman ürününde olduğu gibi özellikle kayın ağacı temelli hammadde maliyetlerindeki fazlalıklar, ithal ürünlere yönelmeyi gerektirmektedir. Bu durum kontrplak satan firmaları rahatsız etse de bir zorunluluk halini almıştır. Ormancılık sektöründe yaşanan problemlere ilişkin sitemizde yayınladığımız Türk Ormancılığı başlıklı yazımız Tarihse Süreçte Türk Ormancılığı linkinde bulunmaktadır. Bu yazımız da sektörün sorunları hakkında yaşanan vehameti ortaya koymaktadır. Bu nedenle de bu tip sorunların aşılması ancak doğru ve iyi bir ormancılık politikasının hayata geçirilmesi ile mümkün olacaktır. Böylece ülkemizdeki kaliteli ve çok dayanıklı kayın ağaçları hammadde olarak kullanılabilecektir. Bu da hem yerli üreticiyi koruyacak hem milli servet ülkemizde kalacak hem de müşterinin üründen memnuniyeti çok daha fazla olacaktır.

Tabi ki bunların yanında dikkat edilmesi gereken hususların başında kayın marin kontrplak seçimi ve montajı esnasında dikkat edilmesi gerekenlerdir. 30 mm kayın kontrplak isteyen bir müşteri, eğer konu hakkında sadece kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorsa burada sorun olabilecektir. Bu nedenle ürünün kullanım yerine ve kullanım amacına uygun bir tercih konusunda uzmanına danışılmalıdır. 30 mm kayın marin kontrplak montajında ise işinde ehil ustalar seçilmeli ve montajdan kaynaklanacak problemlerin önüne geçilmelidir. Unutulmamalıdır ki, doğru montaj, ürünün kullanım süresini çok daha arttıracaktır.

Öztürk Kontrplak olarak 30 mm kayın marin kontrplak ihtiyaçlarınızda birinci tercihiniz olma konusunda iddialıyız. En uygun kontrplak fiyatları ve en kaliteli kayın marin kontrplak ürünleri için bizi arayın.

 

KONTRAPLAK HAKKINDA   

Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak.

Genellikle üç çeşit tutkal kullanılır  bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur.

Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir.

En az 17 veya 19 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür. 

Kontrplak yapımı firavunlar devrine kadar uzanmasına rağmen ilk sanayi üretimi 1896 yılında Amerika'da gerçekleşmiştir. Bu tarihten sonra kullanım alanları genişlemiştir. Ülkemizde ise ilk üretim 1932 yılına rastlamaktadır ve gelişerek devam etmektedir.  

    

MARİN SUYA DAYANIKLI KONTRPLAK  

Marin suya dayanıklı ve normal olarak üretilen kayın, ağaçlarından elde edilen Kontrplaklar mobilya, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. WBP tutkalından üretilen kontrplaklar 72 saat kaynar suya dayanıklıdır. Marin özelliği olan Su Kontrplakları gemi yapımında, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır.  

 

 KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR   

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir. 

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz.

Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)

Kontrplak hangi ağaç cinsi ile başlamışsa tüm katları aynı ağaç cinsinden olmalıdır, kontrplak üretiminde değişik ağaç kullanımları kontrplakta sorun yaratmaktadır ve satın alımlarda muhakkak bu hususa dikkat edilmelidir. 

Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

 

 

 

 Teknik Veri Tablosu:

 

Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

  

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım