GERİ DÖN

ÖZTÜRK KONTRAPLAK

24 mm Çam Marin Kontrplak

ANASAYFA - ÜRÜNLER - KONTRPLAK SU KONTRASI - ÇAM MARİN KONTRPLAK - 24 mm Çam Marin Kontrplak
KDV DAHİL DEĞİLDİR . KDV DAHİL DEĞİLDİR .
2060 ₺
Ü R Ü N L E R

AÇIKLAMA

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


Fiyat Bilgisi
24 x 1250 x 2500 mm CP/C Plaka Fiyatı 2060 TL + KDV'dir.

24 mm Çam Marin Kontrplak Nedir?
24 mm çam marin kontrplak, çam ağacının özel olarak işlenmesi ile üretilen ve suya, neme, çürümeye ve böcek gibi zararlılara karşı dayanıklı hale getirilmiş bir kontrplak türüdür. Marin kontrplak olarak adlandırılır çünkü gemi yapımı gibi suya maruz kalan uygulamalar için özellikle uygun bir malzemedir. 24 mm çam marin kontrplak, çam ağacının çekirdek kısmından kesilir ve özel bir presleme ve yapıştırma işlemi ile üretilir. Bu işlem, çam marin kontrplak levhaların suya dayanıklı hale gelmesini sağlar. Çam marin kontrplak levhalar, suya dayanıklı bir fenolik reçine yapıştırıcı kullanılarak üretilir. Brezilya ve Güney Amerika bölgelerinden ithal edilen çam ağaçlarından imal edilen 8 mm ve üstü kalınlıklarda ithal edilmekte veya ülkemizde üretilmekte olup inşaat sektörü, tavan çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatmada, taban tahtası olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Çam Kontrplak kalite olarak B/C ve C/C olmak üzere 2 sınıfa ayrılır.
 


TEKNİK DETAYLAR

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


ÜRETİM TEDARİK : Brezilya ve Güney Amerika
EBATLAR : 24 x 1250 x 2500 mm 
KALINLIK : 24 mm
AĞAÇ CİNSİ : %100 Çam
YOĞUNLUK : 550/600 kg/m3
TUTKAL : WBP marin suya dayanıklı tutkal
KULLANIM ALANI : İnşaat sektörü, tavan, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kaplama
STANDART ÖLÇÜ : 24 x 1250 x 2500 mm

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


SIKÇA SORULANLAR

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


24 mm Çam Marin Kontrplak

MERAK EDİLENLER

24 x 1250 x 2500 mm CP/C Plaka Fiyatı 2060 TL + KDV'dir. 

24 mm çam marin kontrplak suya dayanıklı özelliği ve dayanıklılığı nedeniyle birçok farklı kullanım alanında tercih edilebilir. Bazı yaygın kullanım alanları şunlardır:

1- Gemi Yapımı: 24mm çam marin kontrplak, gemi yapımı ve denizcilik sektöründe kullanımı yaygın olan bir malzemedir. Suya dayanıklılığı nedeniyle gemi gövdelerinde ve kaplamalarında kullanılabilir.
2- Havuz Yapımı: Havuz yapımı sırasında 24mm çam marin kontrplak levhalar suya dayanıklılığı nedeniyle genellikle tercih edilir. Havuz duvarları ve tabanı için de kullanılmaktadır.
3- Sauna ve Hamam Projeleri: Sauna ve hamam gibi yüksek nemli ortamlara dayanıklılığı sebebiyle 24mm çam marin kontrplak uzmanlar tarafından tercih edilir.
4- Dış Cephe Kaplama: 24mm çam marin kontrplak dış cephe kaplamalarında da ustalar tarafında sıklıkla kullanılmaktadır. Güçlü ve dayanıklı yapısı, doğal ahşap görünümü ve suya dayanıklılığı nedeniyle binaların dış cephelerinde kullanımı yaygındır.
5- Mobilya Yapımı: 24 mm çam marin kontrplak, mobilya yapımında da kullanılabilir. İşlenebilirliği ve dayanıklılığı nedeniyle mobilya kaplamalarında, dolapların arka yüzlerinde ya da sandalye, masa gibi mobilya parçalarında kullanılabilir.
6- İnşaat Sektörü: İnşaat sektöründe 24 mm çam marin kontrplak ürün özellikle yapıların ahşap çatı kaplamalarında uzmanlar tarafından tercih edilmektedir.

Doğru kalitede bir 24 mm çam marin kontrplak levha almak istediğinizde aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz yeterlidir.

1- Ürün Kalitesi: Kaliteli 24 mm çam marin kontrplak ürünü daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Levhanın kenarları düzgün kesilmiş, uygun şekilde yapıştırılmış olmalı ve yüzeyinde çatlaklar ya da kabarcıklar olmamalıdır.
2- Ölçü/Boyut: Çam marin ürünü ihtiyaçlarınızda doğru boyutu seçmek önemlidir. Örneğin 24 mm çam marin kontrplak ihtiyacınız vardır ancak siz 30 mm çam marin alırsanız kullanmak istediğiniz alanda sorunlar çıkabilir. Bu konuyla ilgili soru işaretlerinizi gidermek için Öztürk Kontrplak müşteri temsilcisini +90(216) 452 77 32 telefon numarasından arayarak destek alabilirsiniz.
3- Suya Dayanıklılık Kriteri: 24mm çam marin kontrplak levhalarının suya dayanıklı olması gereklidir. Bu konuda satın almadan önce mutlaka bu kriteri sorgulamanız gerekir. 
4- Üreticinin Durumu: Kaliteli bir çam marin kontrplak levha satın almak için güvenilir, sertifikaları ve satış desteği olan üretici bir firma seçmek sizi mutlu eder.
5- Fiyat Politikası: Fiyat durumu kullanıcılar için önemli bir satın alma dürtüsü yaratır ancak, kalite ve dayanıklılık açısından uygun ürünü seçmek kullanım alanına göre uzun vadede değerlendirmek için önemlidir.

24 mm çam marin kontrplak ürününün kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin önemli sebepleri aşağıda maddeleştirilmiştir. 

1- Suya Dayanıklılık Özelliği: 24mm çam marin kontrplak, suya, neme ve rutubete karşı oldukça dayanıklı şekilde üretilir. Bu nedenle, özellikle suya maruz kalan uygulamalarda örneğin gemi yapımı, yat, tekne, sandal, havuz, sauna ve benzeri platformlarda yaygın olarak mühendisler tarafından tercih edilmektedir. 
2- Güç ve Dayanıklılık: Çam marin kontrplağın 24mm olan ürünü, yüksek dayanıklılık ve güçlü olma özelliklerine sahiptir. Bu nedenle, ağır yüklerin taşınması gereken yerlerde örneğin mobilya yapımında veya inşaat sektöründe ihtiyaç sahipleri tarafından sıkça tercih edilmektedir.
3- İşlenebilirlik: 24 mm çam marin kontrplak ürünü kolayca işlenebilir ve şekillendirilebilir bir yapıa sahiptir. Bu özellikleri sayesinde örneğin mobilya yapımı veya ahşap işleri gibi ince işçilik gerektiren uygulamalarda ustalar tarafından sıklıkla tercih edilir.
4- Çevre Bilinci: Çam marin kontrplak 24 mm ürün, doğal bir ahşap ürünüdür ve geri dönüştürülebilir özelliklere sahiptir. Bu nedenle sektörde çevre dostu bir malzeme olarak bilindiği için çoğunlukla tercih edilir.
5- Estetik Görünüm: 24mm çam marin kontrplak estetik bir görünüme sahiptir ve dekoratif bir kaplama malzemesi olarak her alanda harika kombinasyonlar yaratılması açısından oldukça şık görüntüler sunar. 

24 mm çam marin kontrplak ürünü suya dayanıklıdır ve suya maruz kalacak tüm uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedirler. 24mm çam marin kontrplak yapımında suya dayanıklı reçine kullanılır ve yapısındaki çam lifleri, bu ürünün suya maruz kaldığı durumlarda şişme ya da çürüme gibi olumsuz etkilere karşı dayanıklılık sağlar.

Dikkat:
24 mm çam marin ürünleri tamamen su geçirmez değillerdir ve uzun süreli suya maruz kalmaları durumunda zarar görmelerine sebep olur. Bu yüzden 24mm çam marin kontrplakların bakımı ve doğru kullanımı için teknik bilgi sahibi olunması önemlidir. 

Tüm Hakları Saklıdır
Copyright © 2024

İstanbul Web Tasarım Şirketi birNC