Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

20 mm Kayın Marin Kontrplak
1510 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

20 x 1700 x 2200 mm Plaka Fiyatı 1510.00 TL 

 

Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar dış mekan, reklam panolarında mobilya, otomotiv, inşaat, tekne, çatı kaplama, ambalaj, beton kalıp, makina model kalıp, karavan, asma tavan ve konteyner tabanında rahatlıkla kullanılabilir. Marin kontrplaklar neme rutubete ve suda bekletilmeye dayanıklıdır. Filmsiz kontrplak diyede adlandırılır.

İhtiyacınız olan diğer Kontraplak Fiyatları Güncel Listesine ve Ölçülerine Buradan Ulaşabilirsiniz İncele 

 

ÜRETİM TEDARİK

 

Yurtdışı - Türkiye

EBATLAR

20 x 1700 x 2200 mm 

KALINLIK

20 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kayın beech

YOĞUNLUK

700/720 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

WBP marin ve beton tutkal

KULLANIM ALANI

Otomotiv, mobilya, inşaat sektörü, tekne, çatı kaplama, ambalaj sanayi, konteyner tabanı dış mekan ve reklam panoları, asma tavan.

STANDART ÖLÇÜ

20 x 1700 x 2200 mm

 

20 mm Kayın Marin Kontrplak

Türkiye şartlarında ticaret ve hizmet sektöründe ayakta kalmak oldukça zordur. Bunu başarabilmek için dürüst çalışmak ve kaliteli bir hizmet sunmak en geçer akçelerdendir. Zira ülkemiz genelde tavsiye ile iş yapılan ve memnun kalınan kurum ve kuruluşların karşılıksız olarak önerildiği bir ülkedir. Tavsiyenin ve olumlu referansların gücü olarak da bilinen bu kavram, kontrplak satan firmalar açısından da önemlidir. Öztürk Kontrplak, 2005’ten beri İstanbul’da kontrplak satan firmalar arasındaki yerini işte bu özellikleri ile sağlamlaştırmıştır.

        Öztürk Kontrplak kuruluşundan bugüne değin, bu sektördeki pek çok ürünü müşterilerine sorunsuzca ulaştırmıştır. Son yıllarda çok dayanıklı olması, esnekliği ve de en önemlisi yüksek oranlı fonksiyonelliği nedeniyle kayın marin kontrplak ürünleri talebi özellikle ülkemizde çok artmıştır. Suya dayanıklılığının yüksek olmasının da etkisiyle su kontrası olarak da tabir edilen kayın marin kontrplak ürünleri, 3 ila 50 mm arasında belirlenen farklı kalınlıklarda imal edilmektedir. Bunlardan biri olan 20 mm kayın marin kontrplak ile ilgili bazı spesifik bilgileri bu yazımızda bulacaksınız.

 

       20 mm kayın kontrplak ürünleri standart olarak 20 x 1700 x 2200 mm boyutlarında üretilmektedir. Böyle bir standart üretime sahip olan ürünün bir plakasının ortalama ağırlığı 56.10 kgdır. Müşterilerin dilemeleri halinde veya uygulanacak alandaki özel durumlar göz önüne alınarak, özel üretim 20 mm kayın kontrplak imal edilebilecektir.

 Çok yüksek kalitedeki kayın ağaçlarının gövde kısımları, torna vasıtasıyla soyularak 1,2 mm - 1,5 mm - 1,7 mm - 2,1 mm gibi bazı kalınlıklara sahip papeller oluşturulmaktadır. Bu papellerin TSE 46 şartlarına göre biraz nemli kalacak şekilde kurutulmasını takiben papeller, birbirine dik olarak bir araya getirilmektedir. İşte bu esnada 3, 5, 7 veya daha fazla ancak hep tek sayıda papel, WBP yani suya dayanıklı tutkallar ile yapıştırılmakta ve 20 mm kayın marin kontrplak üretimi sağlanmaktadır. Bu sayede sürekli olarak suya maruz kalınan çetin ortamlarda bile marin kontrplaklar, uzun yıllar kullanım ömrüne sahip olacaklardır. Su kontrası ürünlerle ilgili daha detaylı bilgilere erişmek için sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz ve ilginç bilgiler içeren 18 mm kayın marin kontrplak başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

          20 mm kayın marin kontrplaklar için mutlaka müşteriler tarafından ön inceleme yapılmış ve ürünün kullanım fonksiyonlarına vakıf olunmalıdır. Bu konuda bilgi sahibi olmaya müşteriler ise Öztürk Kontrplak gibi yıllardır bu ürünlerin her çeşidini satan firmalar ile muhatap olmalıdırlar. Böylece bilgi eksiklikleri nedeniyle yaşanacak problemler, ehil ve tecrübeli danışmanlar vasıtasıyla çözüme kavuşacaktır. Ayrıca bu sayede 20 mm kayın kontrplak ürünlerinin asli fonksiyonlarına uygun olarak kullanılması sağlanacaktır. Bu durum da ürünlerin daha sağlıklı olmasını ve daha uzun yıllar problemsiz olarak kullanılabilmesine olanak sunacaktır.

 İstanbul Kartal'da çeyrek asıra yaklaşan tarihi ile müşterilerinin güvenini kazanmış olan Öztürk Kontrplak ile hala tanışmadıysanız lütfen bizi arayınız. Mutlu müşterilerimiz ve olumlu referanslarımızdan biri olmak için bizimle görüşmeniz, farkımızı anlamanızı sağlayacaktır. Biz sürekli aynı yerdeyiz ve kontrplak satan firmalar arasında bu sektörün uzmanı ekibimizle size en uygun çözümleri, en uygun fiyata sunma garantisini veriyoruz.  Bize sormadan kayın marin kontrplak almayın. Kontrplak satan köklü bir firma olan Öztürk Kontrplak’a ait web sitemiz olan www.ozturkkontrplak.com incelenmesi halinde ürünler ve sektör hakkındaki en güncel bilgilere erişmeniz mümkün olacaktır. Sürekli güncellenen en uygun 20 mm kayın kontrplak fiyatları ile en kaliteli işçilik için bizler her daim yanınızda ve yakınınızdayız. 

 

 KONTRAPLAK HAKKINDA   

Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak.

Genellikle üç çeşit tutkal kullanılır  bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur.

Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir.

En az 13 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür. 

Kontrplak yapımı firavunlar devrine kadar uzanmasına rağmen ilk sanayi üretimi 1896 yılında Amerika'da gerçekleşmiştir. Bu tarihten sonra kullanım alanları genişlemiştir. Ülkemizde ise ilk üretim 1932 yılına rastlamaktadır ve gelişerek devam etmektedir.  

  

MARİN SUYA DAYANIKLI KONTRPLAK  

Marin suya dayanıklı ve normal olarak üretilen kayın, ağaçlarından elde edilen Kontrplaklar mobilya, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. WBP tutkalından üretilen kontrplaklar 72 saat kaynar suya dayanıklıdır. Marin özelliği olan Su Kontrplakları gemi yapımında, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır.  

 

KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR   

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir. 

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz.

Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)

Kontrplak hangi ağaç cinsi ile başlamışsa tüm katları aynı ağaç cinsinden olmalıdır, kontrplak üretiminde değişik ağaç kullanımları kontrplakta sorun yaratmaktadır ve satın alımlarda muhakkak bu hususa dikkat edilmelidir.  

Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

   

Teknik Veri Tablosu:

   

Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım