GERİ DÖN

ÖZTÜRK KONTRAPLAK

20 mm Kavak Kontrplak

KDV DAHİL DEĞİLDİR . KDV DAHİL DEĞİLDİR .
1590 ₺
Ü R Ü N L E R

AÇIKLAMA

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


Fiyat Bilgisi
20 x 1250 x 2500 mm Plaka Fiyatı 1590 TL + KDV'dir.

20 mm Kavak Kontrplak Nedir?
20mm Kavak Kontrplak, kavak ağacından yapılan bir tür kontrplaktır. Kontrplak, en az üç tabakadan oluşan bir levha malzemedir. 20mm kavak kontrplaklar WBP tutkalından üretilebilir ve her tabaka, ahşap tanelerinin birbirine dik ve çapraz olarak yerleştirilmesiyle oluşturulur. Bu tabakalar birbirine sıkıca preslenerek yapıştırılmaktadır. 20mm ölçü birimi bir kavak kontrplakın 20 mm kalınlığındaki levhasını ifade eder. Bu tip kontrplak, hafif ve dayanıklı bir yapıya sahiptir ve genellikle inşaat sektörü, oto iç dizayn, mobilya, çatı kaplama, iç dekorasyon, ambalaj sektörü, hobi, makine model kalıp ve karavan gibi çeşitli uygulama ve sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır.
 


TEKNİK DETAYLAR

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


ÜRETİM TEDARİK : Türkiye
EBATLAR : 20 x 1250 x 2500 mm 
KALINLIK : 20 mm
AĞAÇ CİNSİ : %100 kavak ağacından imal
YOĞUNLUK : 480/550 kg/m3 Ağırlığı
TUTKAL : Üre tutkal (İç mekan için) ve isteğe bağlı olarak WBP marin tutkal
KULLANIM ALANI : İnşaat sektörü, ambalaj sanayi, oto iç dizayn, çatı kaplama, kapı imalatı, hobi, makina model kalıp
STANDART ÖLÇÜ : 20 x 1250 x 2500 mm 

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


SIKÇA SORULANLAR

Kontrplak - Su Kontrası, Plywood siparişleriniz için Tel: +90 (216) 452 77 32. Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız istanbul depo teslimdir


20 mm Kavak Kontrplak

MERAK EDİLENLER

20 x 1250 x 2500 mm Plaka Fiyatı 1590 TL + KDV'dir.

Üre formaldehit tutkaldan üretilen kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar mobilya, hobi, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde WBP tutkalından üretilen kavak kontrplaklar Gemi tekne iç dizayn, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 

Hafif ve dayanıklı bir yapıya sahip olan 20mm kavak kontrplak ürününün kullanım alanlarını maddeleştirecek olursak aşağıda faaliyet alanları çok uygundur diyebiliriz.

1- Mobilya: 20 mm kavak kontrplak, mobilya yapımında yaygın olarak kullanılır. 20mm kalınlığındaki kavak kontrplak, kaplama, yan paneller ve çekmeceler gibi mobilya bileşenleri için uygun bir seçenektir.
2- Kaplama: 20 mm kavak kontrplak, kaplama malzemesi olarak da kullanılabilir. İnce ve hafif yapısı sayesinde, duvar kaplamaları, tavan panelleri, dolap kapakları ve diğer iç dekorasyon projelerinde kullanılabilir.
3- Ambalajlama: 20mm kavak kontrplak, hafif ve dayanıklı olması nedeniyle, ambalajlama endüstrisinde de sıklıkla tercih edilir. Bu kontrplak türü, nakliye kutuları, ambalaj kasaları ve diğer ambalajlama malzemeleri için kullanılabilir.
4- İnşaat: 20mm kavak kontrplak, inşaat projelerinde de kullanılabilir. Bu tür kontrplak, duvar kaplamaları, çatı kaplamaları, zemin döşemeleri ve diğer yapısal bileşenler için uygun bir seçenektir.
5- Sanat ve El Sanatları: 20 mm kavak kontrplak, resimler, heykeller, oyuncaklar, model yapımı ve diğer el sanatları için de kullanılabilir. 20 mm kalınlığındaki kavak kontrplak, sanat eserlerinin yapımında kullanılan malzemelerin kalınlığına uygun bir seçenektir.

20 mm kavak kontrplak, planlanması durumunda suya dayanıklı şekilde üretilebilir ancak suya dayanıklılığı kalıcı değildir. Kavak ağacı, diğer sert ağaç türlerine göre daha az yoğun bir ahşap türüdür ve bu nedenle suya maruz kaldığında daha fazla şişme eğilimindedir. 20 mm kavak kontrplak üreticileri, kontrplak levhaların suya dayanıklılığını artırmak için bazı işlemler uygulanmaktadır. Örneğin, levhanın yüzeyi suya dayanıklı bir malzeme ile kaplanabilir veya sıvı su itici malzemeler kullanılabilir. Ancak, bu işlemler, kavak kontrplak levhanın suya tamamen dayanıklı hale gelmesini sağlamaz.

Bu nedenle, 20 mm kavak kontrplak suya dayanıklı değildir ve uzun süreli su maruziyeti durumunda şişme, çatlamaya ve bozulmaya eğilimlidir. 

Kontrplak Yapısı:
Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak.En az 3 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür. 

20mm kavak kontrplak üretiminde genellikle üç çeşit tutkal kullanılır bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur. Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir.

20 mm kavak kontrplak ürünü alırken aşağıdaki faktörlere dikkat etmeniz gerekir.

1- Kalite: Kontrplak levhanın kalitesi, kullanım amacına ve alanına uygunluğunu etkiler. Kaliteli bir 20 mm kavak kontrplak, dayanıklı ve uzun ömürlü olması özelliğinin yanısıra kesim, biçimlendirme ve montaj işlemlerinde kolaylık sağlamalıdır.
2- Boyut/Ölçü: Kavak kontrplak levhanın boyutu, proje ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Örneğin 20 mm kalınlığın ihtiyaçları karşıladığı bir kullanım alanında farklı ölçüde daha kalın bir ürün kullanılırsa sorunlar oluşur. İhtiyaca göre uzunluk ve genişlikte kontrplak levhalar mevcuttur. Kısacası proje gereksinimlerine uygun olarak doğru boyut seçilmelidir. Bu konuda satın almak istediğiniz firmaya kullanmak istediğiniz alanı söyleyerek ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde ürünü size önermesini sağlayabilirsiniz.
3- Yüzey Pürüzlülüğü: 20 mm kavak kontrplak levhanın yüzeyi, pürüzsüz ve homojen olmalıdır. Bu, levhanın boyanması, kaplanması veya cilalanması gereken projeler için önemlidir.
4- Ahşap Taneleri: Kontrplak levhanın ahşap taneleri, birbirine dik olarak yerleştirilmiş ve sıkıca yapıştırılmış olmalıdır. Bu, 20mm kontraplak levhanın sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar.
5- Fiyat: 20mm kavak kontrplak levha fiyatları, kalite ve boyut gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Örneğin 20mm bir kavak kontrplak ürününe ihtiyacı olan bir kişi, özel bir kampanya yok ise 18 mm olan ürüne göre her zaman daha fazla bir fiyat ödemelidir. 
6- Satıcı: Kavak kontrplak satın alırken, güvenilir bir satıcıdan alışveriş yapmak önemlidir. Satıcı, kaliteli malzemeler sağlayarak ve müşteri desteği sunarak müşterilerin memnuniyetini garanti etmeli ve satış sonrası desteği mutlaka sağlamalıdır. Örneğin 20 mm ürünün hazırlanması, nakliyesi ve sonrası yaşanan tüm sorunları takip etmeli üründe nakliye sırasında yaşanan tüm sorunları sahiplenmeli ve gerekirse müşteri siparişini tekrar oluşturmalı ve nakliye sırasındaki tüm sorunları çözmelidir. 

20 mm kavak kontrplak ürününün bir çok faaliyet alanında kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve kreatif dekoratif sunumlar sağlayabilmesi sebebiyle de kullanıcıların tercih sebebidir.

Tüm Hakları Saklıdır
Copyright © 2024

İstanbul Web Tasarım Şirketi birNC