Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

18 mm Kavak Kontrplak
860 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

18 x 1250 x 2500 mm Plaka Fiyatı 860.00 TL

 

Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir. Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, çatı kaplama, hobi, makina model kalıp, karavan ve kapı imalatında kullanılabilir.

Diğer Kavak Kontrplak Ürün çeşitlerimizi buradan inceleyebilirsiniz İncele

 

ÜRETİM TEDARİK

Türkiye

EBATLAR

18 x 1250 x 2500 mm 

KALINLIK

18 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kavak ağacından imal

YOĞUNLUK

480/550 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

Üre tutkal (İç mekan için) ve isteğe bağlı olarak WBP marin tutkal

KULLANIM ALANI

İnşaat sektörü, ambalaj sanayi, oto iç dizayn, çatı kaplama, kapı imalatı,hobi, makina model kalıp 

STANDART ÖLÇÜ

18 x 1250 x 2500 mm


18 mm KAVAK KONTRPLAK

Öyle bir ağaç düşünün ki sağlamlığı ile meşhur olmasa bile teknolojik imkanlarla birlikte üretim süreçlerinden geçtikten sonra harika bir kıvama bürünsün. Anlattığımız bu ürün 18 mm kavak kontrplak veya kavak plywood olarak bilinen üründen başkası değil. Kavak ağacından üretilen ancak geçirdiği üretim aşamaları neticesinde kazandığı mukavemet nedeniyle su ve neme bile karşı koyabilen bir ürün olmaktadır. Öyle ki bu muhteşem özelliği nedeniyle 18 mm kavak kontrplak ürünlerinin diğer bir adı kavak marin kontrplak olarak da anılmaktadır. Çok fazla sektörde yıllardır etkin ve verimlilikle kullanılan 18 mm kavak kontrplak ile ilgili bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda da 18 mm kavak kontrplak ürünleri ile ilgili bazı bilgilere değineceğiz.

Hangi Kontrplakları Tercih Etmeliyiz?

Öztürk Kontrplak’a ait web sitemiz içerisinde bu konuda çok sayıda bilgilendirici makale bulunmaktadır. Bununla birlikte herkes kendi ihtiyacına, estetik zevklerine, kullanım alanına ve bütçesine göre uygun bir tercih yapmalıdır. Firmamız, sizlerin danışmanlık ihtiyaçlarına çok hızlı bir şekilde, işinde ehil personeli ile en yetkin cevapları verecektir. Başlangıç olarak tavsiyemiz 18 mm kavak kontrplak alıp almama kararını vermeden önce bu ürünü nerede kullanacağınıza iyi karar vermek olmalıdır. Bölgenin iklim şartları, nem ve güneş alma durumu, kullanılacak yerde su ile temas edip etmediği gibi hususlar ürün seçimini etkiler. Doğru yer ve doğru zamanda en doğru 18 mm kavak kontrplak çeşitlerinin tercih edilmesi olumlu sonuçlar verecektir. Bilinçsizce yapılan tercihler ise sizi sıkıntıya sokabilir.

En ucuz kavak kontrplak çeşitleri arasında yer alan 18 mm kavak kontrplak fiyatına rağmen oldukça mukavemetli bir üründür. Yerli veya ithal kavak ağaçlarıyla imal edilmekte ve imalatı esnasında kullanılan pres makinaları ile çok farklı bir ürün halini almaktadır. Piyasada farklı kalite ve fiyatlarda 18 mm kavak kontrplak bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususun 18 mm kavak kontrplak değil kalitesi olduğu bilinmelidir.

Kontrplakları Aldığımız Yer Önemli mi?

Asına bakılırsa bu konuda “hayır, önemli değil” diyebilmek isterdik. Gelişmiş toplumlarda kontrol mekanizmaları ve emeğe olan saygı neticesinde belli başlı iş ve kalite standartları bulunmaktadır. Bu şeffaflık ve standardizasyon, müşterilerin mal ve hizmet alımlarında tatsız sürprizlerle karşılaşmalarını engellemektedir. Oysa ülkemizde, en ucuz 18 mm kavak kontrplak üretebilmek amacıyla, malzeme ve işçilik kalitesinden taviz verildiği gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz 18 mm kavak kontrplak sektöründe adı duyulmuş, köklü ve kurumsal firmalarla iletişime geçmenizdir. Kurumsal ve profesyonel prensiplere bağlı olarak çalışan 18 mm kavak kontrplak satan firmalar satış öncesi ve sonrası aşamalarda en büyük destekçiniz olacaktır. İşçilik veya montaj desteği ihtiyaçlarınızda da büyük firmalar sizin her daim yanınızda olacaktır.

Öztürk Kontrplak, tecrübesi ve profesyonel anlayışıyla 20 yıla yakın bir süredir 18 mm kavak kontrplak sektöründe zirvede yer almaktadır. Siz de güvenli alışveriş ve doğru hizmete ulaşmak için Öztürk Kontrplak ile hemen şimdi görüşün….

 

KONTRAPLAK HAKKINDA 

Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak.

 En az 11-13 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür. 

Genellikle üç çeşit tutkal kullanılır  bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur.

 Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir.

Kontrplak yapımı firavunlar devrine kadar uzanmasına rağmen ilk sanayi üretimi 1896 yılında Amerika'da gerçekleşmiştir. Bu tarihten sonra kullanım alanları genişlemiştir. Ülkemizde ise ilk üretim 1932 yılına rastlamaktadır ve gelişerek devam etmektedir.

 

KAVAK KONTRPLAK

Üre formaldehit tutkaldan üretilen kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar mobilya, hobi, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde WBP tutkalından üretilen kavak kontrplaklar Gemi tekne iç dizayn, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır. 

  

KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir. 

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz.

Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)

Kontrplak hangi ağaç cinsi ile başlamışsa tüm katları aynı ağaç cinsinden olmalıdır, kontrplak üretiminde degişik ağaç kullanımları kontrplakda sorun yaratmaktadır ve satın alımlarda muhakkak bu hususa dikkat edilmelidir. 

 

Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

 

  

Teknik Veri Tablosu:

 Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

  

 

 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım