Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Plywood

15 mm Petek Desen Plywood
65 Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.

15 x 1250 x 2500 mm Huş Petek Desen Plywood Plaka Fiyatı 65 € 

 

Petek Desenli Plywood Rusya ve Ukrayna'dan ithal edilen huş ağacından üretilmiştir. Filmsiz plywoodun bir yüzünün düz film kaplanması diğer yüzününde petek dokulu saç ile yüksek ısı ve basınçda 240gr/m2 fenolik film kağıdının preslenmesi sonucu elde edilen bir plywood çeşididir. Ürün Hexa plywood diyede adlandırılır.

Diğer Petek Desen Hexa Plywood Ürün Çeşitlerimiz İçin İnceleyiniz  

 

 

ÜLKE

Rusya - Ukrayna

EBATLAR

15 x 1250 x 2500 mm

ÜRETİM YERİ

Türkiye ve Yurt dışı

KALINLIK

15 mm

TUTKAL CİNSİ

WBP Fenol formaldehit

YOĞUNLUK

700 kg/m3

YÜZEY FİLMİ

Koyu kahve 240 gr/m2 kaymaz yüzeyli

STANDART ÖLÇÜ

15 x 1250 x 2500 mm

 

 15 mm PETEK DESEN PLYWOOD

 

Plywood ürünleri çok dayanıklı, darbelere karşı mukavemeti yüksek ve uzun süre kullanıma uygun ürünlerdir. Bunlar yanında bu kadar fonksiyonel bir ürün olmasına rağmen fiyatının uygun olması plywood çeşitlerinin çok sık kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Dekorasyon alanında bile tercih edilebilen plywoodlar, inşaat, mobilya, deniz hizmetleri ve taşımacılık alanlarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanılacak alanın özelliğine ve orada gereksinim duyulan fonksiyonelliğe göre plywood tercihi değişebilmektedir. Örneğin gemi sektöründe suya karşı mukavemeti yüksek su bazlı kontrplak çeşitleri tercih edilebilmektedir. Bu konuda sitemizde bulunan Ürünler isimli bölümden detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Petek desen plywood olarak ülkemizde ifade edilen ancak hexa plywood olarak da adlandırılan plywood çeşitleri ise özellikle lojistik sektöründe etkinlikle kullanılmaktadır. Bu ürünlerin farklı ölçüleri olsa da en bilindiklerinden biri ise 15 mm petek desen plywood olanlarıdır.

 

Petek Desen Plywood Nedir?

 

Ülkemizde arı peteğine benzeyen yapısı nedeniyle kontrplak firmaları tarafından petek desen plywood olarak bilinmektedir. Oysa dünya genelinde, bu ürünün altıgen olmasından dolayı İngilizcede altı anlamına gelen hexa kelimesi ile hexa plywood olarak tarif edilmektedir. Aslına bakılırsa her iki tanımlama da güzel ve yerli yerine yakışan bir tasvir olmuştur. Ancak bundan ziyade ürünün nelerden ve neden imal edildiğinin ortaya konulması gerekmektedir. Bu da aklımızdaki soruların cevabını bulmamızı sağlayacaktır. Bu yazımızda özellikle 15 mm petek desen plywood çeşitleri üzerine konuşulacak ve bu ürün sizlere tanıtılmaya çalışılacaktır.

Pek çok plywood ürününde olduğu gibi petek desenli plywood çeşitleri de kontrplak firmaları tarafından başka ülkelerden ithal edilmektedir. Bu ürünlerin ana hammaddesinin huş ağacı olması ve ülkemizde çok yetiştirilmemesi bu ürünün ikamesinin ithal olmasının en önemli nedenleridir. Bununla birlikte ormancılık sektöründeki verimsizlikler ile iş ve işçi maliyetlerindeki yükseklikler de kontrplak satan firmalar tarafından ithale yönelmek zorunda kalmasının diğer nedenleridir. 15 mm petek desen plywood ürünleri de genel olarak ithal edilmekte, özellikle de Ukrayna ve Rusya’dan ülkemize getirilmektedir. Bu bölgelerde bulunan geniş orman alanları ve huş ağacı için elverişli iklim şartları, en kaliteli petek desen plywood ürünlerinin buralardan dünyaya dağılmasının önemli bir sebebi haline gelmiştir. 

 

15 mm Petek Desen Plywood Nasıl Üretilir?

 

Teknolojinin gelişmesi 15 mm Petek Desen Plywood üretiminde de imalat anlamında ciddi kolaylıklar getirmiştir. Rusya ve Ukrayna’da uygun çevre şartlarında yetişen huş ağaçları filmsiz bir şekilde şekillendirilmeye hazır plywood haline getirilmektedir. Arkasından bu plywoodun bir yüzü düz bir film ile kaplanmaktadır. Bu sayede mukavemet arttırılması sağlanmakta, görsellik ve kullanış ömrü açısından pozitif bir sonuç üretilmektedir. Bir tarafı film ile kaplanan huş ağacının diğer yüzüne yapılacak işlemler sonrasında 15 mm hexa plywood üretimi tamamlanacaktır.

İşte bu aşamada, ürüne de ismini vermiş olan petek dokulu bazı sac çeşitleri devreye girmektedir. Çok yüksek ısı ve basınca maruz bırakılan petek dokulu sac çeşitleri, 240gr/m2 fenolik film kâğıdı ile birlikte preslenmektedir. Bu preslemenin endüstriyel makinelerde yüksek bir üretim konsantrasyonu ile yapılmasını müteakiben Petek Desen Plywood ürünleri ortaya konulabilmektedir. Tabi bu esnada kontrplak firmaları tarafından talebe uygun olarak belirlenen ölçülere binaen 15 mm Petek Desen Plywood çeşitleri başta olmak üzere farklı ürünler ortaya çıkarılabilmektedir.

15 mm Petek Desen Plywood, özellikle lojistik sektöründe, sahne ve platform imali esnasında sürtünmeler ile kaymalara karşı yüksek mukavemet gereken alanlarda kullanılmaktadır.  Bu konudaki detaylı bilgilere 18 mm Petek Desen Plywood başlıklı yazımızdan erişebilirsiniz. Öztürk Kontrplak olarak sizlere her tür kontrplak ve plywood ürünü sağlama konusunda yıllardır ilk tercih ettiğiniz markayız. Bizler bunun gururunu taşırken bir taraftan da sizlerin güvenine layık olmak için ürün gamımızı ve kalitesini her geçen gün arttırıyoruz. Siz de en kaliteli 15 mm Petek Desen Plywood çeşitleri ile karşılaşmak istiyorsanız vakit geçirmeden bizi arayın.

 

KULLANIM ALANLARI

 Tır ve dorse tabanında, soğuk hava depoları, türbün, sahne ve platform zemininde Hard Case (müzik aletleri kutusu) yapımında ambalaj ve kutu yapımında lojistik depoların taban ve raflarında kullanılır. Petek Dokulu Plywood sürtünme ve kayma mukavemetinin yüksek olmasından dolayı zemin kullanımı için ideal bir malzemedir. 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım