Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

15 mm Kayın Marin Kontrplak
1130 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

15 x 1700 x 2200 mm Plaka Fiyatı 1130.00 TL

 

Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar dış mekan, reklam panolarında mobilya, otomotiv, inşaat, tekne, çatı kaplama, ambalaj, beton kalıp, makina model kalıp, karavan ve konteyner tabanında rahatlıkla kullanılabilir. Marin kontrplaklar neme rutubete ve suda bekletilmeye dayanıklıdır. Filmsiz kontrplak diyede adlandırılır.

İhtiyacınız olan diğer Kontraplak Fiyatları Güncel Listesine ve Ölçülerine Buradan Ulaşabilirsiniz İncele 


 

ÜRETİM TEDARİK

Yurtdışı - Türkiye

EBATLAR

15 x 1700 x 2200 mm 

KALINLIK

15 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kayın beech

YOĞUNLUK

700/720 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

WBP marin ve beton tutkal

KULLANIM ALANI

Otomotiv, mobilya, inşaat sektörü, tekne, çatı kaplama, ambalaj sanayi, konteyner tabanı dış mekan ve reklam panoları.

STANDART ÖLÇÜ

15 x 1700 x 2200 mm


           15 mm Kayın Marin Kontrplak

Ülkemiz ekonomisini ayakta tutan sektörlerin başında mobilya ve inşaatçılık gelmektedir. Ekonomistler tarafından ekonominin lokomotifi olarak da adlandırılan bu iş kolları sayesinde, işsizlik azalmakta ve bu işlere bağlı olarak büyüme sağlayan diğer sektörler sayesinde de ekonomimiz gelişmektedir. Hem mobilyacılık hem de inşaatçılık sektöründe kullanılan hammaddelerden biri su kontrası özelliğine haiz olan kayın marin kontrplaktır. İşin uzmanları tarafından suya ve nemli ortamlara olan mukavemeti ile de bilinen ve bu nedenle su kontrplağı olarak adlandırılan kayın marin kontrplaklar, daha pek çok sektörde etkinlikle kullanılmaktadır. Kayın marin kontrplakla ilgili maerak ettiğiniz diğer hususlar için lütfen 12 mm Kayın Kontrplak başlıklı yazımızı sitemizden inceleyiniz.

 

15 mm Kayın Marin Kontrplak Kullanım Alanları

Kayın marin kontrplaklar 3 mm ile 50 mm kalınlıklarında üretilmekte olup, kalınlığı düşük olan ürünlerin çok daha esnek ve mukavemetli olduğu bilinmektedir. Bu ölçülerden biri olan 15 mm kayın marin kontrplak, Öztürk Kontrplak tarafından en uygun fiyat garantisi ve mükemmel işçilik ile sunulmaktadır. 15 mm kayın marin kontrplak fiyatları ile ilgili güncel ve detaylı bilgi web sitemizde bulunmaktadır.

Bu ürünün standart ölçüsü 15 mm x 1700 mm x 2200 mm boyutlarında olup bu şekilde standart olarak imal edilen bir plaka 15 mm Kayın Marin Kontrplak ağırlığı toplam 42 kg'dır. En çok tercih edilenleri suya dayanıklı olan ve su kontrası olarak tabir edilen marin cinsleridir. Marin kontrplakların işlevlerini yeterli seviyede görebilmesi için mutlaka WBP (Water Boiled Proof) yani Suya Dayanıklı tutkal malzemesi ile yapıştırılmış olma şartı aranmalıdır.

 

Ürün Montajı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

15 mm Kayın marin kontrplak ürünleri, en başta hammaddesi olan kayın ağacı dolayısıyla oldukça sağlam ve sağlık açısından herhangi bir zararı olmayan ürünlerden biridir. Doğru montaj ile su kontrası marin kontrplakların uzun yıllar işlev göreceği bizzat üretim yapan kontrplak firmaları ve marin kontrplak satan şirketler tarafından ifade edilmektedir. Bu noktada en önemli husus ise bu kaliteli ve dayanıklı ürünün montajı esnasında bazı hataların yapılmamasıdır. Yapılan bazı araştırmalar göstermiştir ki doğru ve kaliteli bir işçilik ile 15 mm Kayın marin kontrplak montajı yapılırsa, kullanım süreleri %150 oranında fazlalaşmaktadır.

Montaj esnasında kayın marin kontrplak plakalara hassas davranılmalı, dikine olacak şekilde yerleştirilmemeye ya da yere düşürülmemeye dikkat edilmelidir. Çıkacak tozlara karşı kesim işlemi açık alanda yapılmalı ve kesimlerde çok yüksek devirli testereler kullanılmalıdır. Ürünün su kontrası özelliğini ve yalıtımını kaybetmemesi için koruyucu boyası ile kesilen yerler kapatılmalıdır. Su kontrplağı adıyla anılan kayın marin kontrplaklar suya ve diğer şartlara karşı dayanıklıdır ancak direkt olarak su ve güneş ışığı ile sürekli maruz kalacak bölümlerin mutlaka marin özelliğe sahip tutkallar ile tutturulması sağlanmalıdır.

Görüldüğü üzere müşteriler tarafından yapılacak araştırmalar, en başta İstanbul kayın marin kontrplak firmaları ya da markaları ile su kontrplağı fiyatları üzerine olsa da montajı yapacak firmanın seçimi de çok büyük önem arz etmektedir. Bu kadar kaliteli ve dayanıklı bir malzemenin kullanım ömrü, sadece hatalı bir montaj nedeniyle azalabilecektir. Bunu önlemek için de sektörde uzun yıllardır mutlu müşterileri ve olumlu referansları ile bilinen Öztürk Kontrplak kalitesi ile tanışmanızı isteriz. En kaliteli ürünlerin tedarikini sağlayan firmamız, sizlerin istediği özel ölçülerde istediğiniz her işi layıkıyla yerine getirebilecek imkân ve kabiliyete sahiptir. Bu işe yıllarını vermiş ustalarımız kayın marin kontrplak montajında da en ince püf noktaları dahi bilmekte ve buna uygun iş planlarına uymaktadırlar. Gönlünüz rahat olarak firmamızı tercih edebilir, her türlü sorunuzu bizlere iletebilirsiniz.

   

KONTRAPLAK HAKKINDA   

Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak. 

Genellikle üç çeşit tutkal kullanılır  bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur. 

Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir. 

En az 9 veya 11 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür.  

Kontrplak yapımı firavunlar devrine kadar uzanmasına rağmen ilk sanayi üretimi 1896 yılında Amerika'da gerçekleşmiştir. Bu tarihten sonra kullanım alanları genişlemiştir. Ülkemizde ise ilk üretim 1932 yılına rastlamaktadır ve gelişerek devam etmektedir.  

 

MARİN SUYA DAYANIKLI KONTRPLAK  

Marin suya dayanıklı ve normal olarak üretilen kayın, ağaçlarından elde edilen Kontrplaklar mobilya, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. WBP tutkalından üretilen kontrplaklar 72 saat kaynar suya dayanıklıdır. Marin özelliği olan Su Kontrplakları gemi yapımında, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır.  

 

KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR   

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir. 

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz.

Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)

Kontrplak hangi ağaç cinsi ile başlamışsa tüm katları aynı ağaç cinsinden olmalıdır, kontrplak üretiminde değişik ağaç kullanımları kontrplakta sorun yaratmaktadır ve satın alımlarda muhakkak bu hususa dikkat edilmelidir.  

Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

 

 Teknik Veri Tablosu:

  

Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım