Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

15 mm Kavak Kontrplak
720 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

15 x 1250 x 2500 mm Plaka Fiyatı 720.00 TL 

 

Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir. Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, çatı kaplama, hobi, makina model kalıp, karavan ve kapı imalatında kullanılabilir.

Diğer Kavak Kontrplak Ürün çeşitlerimizi buradan inceleyebilirsiniz İncele

 

ÜRETİM TEDARİK

Türkiye

EBATLAR

15 x 1250 x 2500 mm 

KALINLIK

15 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kavak ağacından imal

YOĞUNLUK

480/550 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

Üre tutkal (İç mekan için) ve isteğe bağlı olarak WBP marin tutkal

KULLANIM ALANI

İnşaat sektörü, ambalaj sanayi, oto iç dizayn, çatı kaplama, kapı imalatı, hobi, makina model kalıp

STANDART ÖLÇÜ

15 x 1250 x 2500 mmKONTRAPLAK HAKKINDA 

Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak.

En az 9 ve 11 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür. 

Genellikle üç çeşit tutkal kullanılır  bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur.

Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir.

Kontrplak yapımı firavunlar devrine kadar uzanmasına rağmen ilk sanayi üretimi 1896 yılında Amerika'da gerçekleşmiştir. Bu tarihten sonra kullanım alanları genişlemiştir. Ülkemizde ise ilk üretim 1932 yılına rastlamaktadır ve gelişerek devam etmektedir.

 
KAVAK KONTRPLAK

Üre formaldehit tutkaldan üretilen kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar mobilya, hobi, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde WBP tutkalından üretilen kavak kontrplaklar Gemi tekne iç dizayn, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır. 

  

KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir. 

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz.

Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)

Kontrplak hangi ağaç cinsi ile başlamışsa tüm katları aynı ağaç cinsinden olmalıdır, kontrplak üretiminde degişik ağaç kullanımları kontrplakda sorun yaratmaktadır ve satın alımlarda muhakkak bu hususa dikkat edilmelidir. 

 

 15 mm KAVAK KONTRPLAK

        Kavak Kontrplak ürünleri en az 3 ya da daha fazla kavak plakasının su geçirmez yapışkanlarla birbirlerine yapıştırılması ile oluşturulur. Bu esnada büyük pres makinelerinden faydalanılır ve 15 mm Kavak Kontrplak çok mukavemetli bir yapıya bürünür. Dünyada şu anda mevcut olan 90.000 sert ağaç türünden biri olan kavak ağacının kontrplak alanında kullanılmaya başlanması sonrasında 15 mm Kavak Kontrplak Fiyatları da oldukça elverişli bir hal almıştır. Fiyatına nazaran mükemmel performansı ve fonksiyonelliği ile bilinen 15 mm Kavak Kontrplak çeşitleri, revaç bulmaya devam etmektedir.

15 mm Kavak Kontrplak Kökeni

Tarihsel sürece şöyle bir göz gezdirdiğimizde kontrplak ya da plywood ürünlerinin ilk kullanım alanlarının Antik Mısır kenti olduğu gözlemlenmektedir. Antik Mısır’da inşa edilen Mısır piramitlerinde sedir ağaçları kullanıldığı ve mukavemeti arttırmak için sedir ağaçlarının birbirine yapıştırıldığı gözlemlenmiştir. Yılar geçtikçe kaplama adını alan bu işlemin, ahşap malzemelerin dayanıklılığını ve sorunsuz kullanım süresini arttırdığı ifade edilmektedir. Kaplama olarak başlatılan bu işlemler teknoloji ve bilimin gelişmesini takiben daha karmaşık bir yapı olan kontrplak şekline bürünmüştür. 15 mm Kavak Kontrplak gibi türler işte kavak ve benzeri ağaç ürünlerinin milimetrik kesitlerle çok ince detaylar dikkat edilerek hazırlanmasını takiben üretilmektedir.

Kavak ağaçlarının da plywood alanında kullanılması sonrasında kontrplak ürünlerinin kullanım oranı artmaya başlamıştır. 15 mm Kavak Kontrplak ve benzeri ürünlerin çok güvenli bir şekilde kullanılmaya başlanmasının önemli nedenlerinden biri de plakaları yapıştırmak için kullanılan tutkalların değiştirilmesidir. 20. yüzyıl başlarına kadar bitkisel yapıştırıcılar kullanıldığından suya dayanıklılık ve mukavemet problemleri yaşanmaktaydı. Bu tarihlerden itibaren ise WBP yani suya dayanıklı ve çok kuvvetli yapıştırıcılar kullanılmaya başlanmıştır. İşte bu buluş, 15 mm Kavak Kontrplak ve diğer plywood malzemeler için dönüm noktası olmuştur. O günden beri 15 mm Kavak Kontrplak kullanım sahası sürekli olarak genişlemektedir.

15 mm Kavak Kontrplak Fiyatları

Öztürk Kontrplak, yılların tecrübesi ile en kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlarla müşteriye sunma prensibi ile hareket etmektedir. Bu doğrultuda İstanbul il ve ilçeleri ile Türkiye genelinde en uygun 15 mm Kavak Kontrplak fiyatı ile karşılaşmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Sizlere ücretsiz danışmanlık verebileceğimiz gibi planlarınıza uygun gelebilecek en doğru plywood ürünü seçmenize de yardımcı olabiliriz. 15 mm Kavak Kontrplak fiyatları ile ilgili en uygun ve en güncel bilgilere ulaşmak istiyorsanız Lütfen bizi arayınız.

15 mm Kavak Kontrplak ya da farklı ebat ve ölçülerde plywood almak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Öztürk Kotrplak ile temasa geçiniz. Ürünlerin kalitesi için en birinci referansımız, 15 yılı aşkın şanlı tarihimiz ve memnun müşterilerimizin yorumlarıdır. Sizler de hem kalite hem de ucuz plywood fiyatları ile karşılaşmak istiyorsanız arayın, görüşelim. 15 mm Kavak Kontrplak İstanbul içi ya da dışı hiç fark etmez, size sadece bir telefon mesafesindeyiz.

 

Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

 

 Teknik Veri Tablosu:

 Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

  

 

 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım