Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

12 mm Kavak Kontrplak
575 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

12 x 1250 x 2500 mm Plaka Fiyatı 575.00 TL 

 

Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir. Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, çatı kaplama, hobi, makina model kalıp, karavan ve kapı imalatında kullanılabilir.

Diğer Kavak Kontrplak Ürün çeşitlerimizi buradan inceleyebilirsiniz İncele 

 

ÜRETİM TEDARİK

Türkiye

EBATLAR

12 x 1250 x 2500 mm 

KALINLIK

12 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kavak ağacından imal

YOĞUNLUK

480/550 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

Üre tutkal (İç mekan için) ve isteğe bağlı olarak WBP marin tutkal

KULLANIM ALANI

İnşaat sektörü, ambalaj sanayi, oto iç dizayn, çatı kaplama, kapı imalatı, hobi, makina model kalıp 

STANDART ÖLÇÜ

12 x 1250 x 2500 mm


KONTRAPLAK HAKKINDA 

Belirli uzunluk ve çaplardaki kaliteli ağaçların gövde kısımlarının tornada soyulması ile elde edilmiş 1,2mm-1,5mm-1,7mm-2,1mm vb. kalınlıklarındaki papellerin kurutmalarda TSE 46 şartlarında nem kalacak kadar kurutulduktan sonra papellerin birbirine dik olmak üzere (suyuna sokrasına) 3,5,7 ve daha çok tek sayıda papelin WBP suya dayanıklı tutkal ve üre tutkal ile tutkallanarak yüksek basınç altında preslenmek sureti ile elde edilen malzemedir kontrplak.

En az 7 ve 9 katman olmalıdır katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur.CNC kesimlerinde katman sayısı fazla ise malzeme boşluğuda az olacağından kat atma ve açma problemi yaşanmaz. Kontrplak katmanlarında kullanılan iç malzeme sertliği ve yoğunlugu aynı agaç türünden olmalıdır, degişik türde agaç ürünleri kullanılırsa kontrplakda çarpılma ve dönme problemleri yaşanabilir  malzeme kalitesini ve mukavemetini düşürür. 

Genellikle üç çeşit tutkal kullanılır  bunlar üre formaldehit, melamin formaldehit,ve fenol formaldehit tutkallarıdır. Üre formaldehit tutkalı kullanılan kontrplaklar genel amaçlı kontrplaklar olup kapalı yerde kullanımlar için uygundur.

Fenol formaldehit tutkalı WBP kullanıldığında ise dış hava koşullarına uygun su kontrplakları elde edilir. Üre formaldehit tutkalına belirli oranda melamin formaldehit tutkalı katılarak da kapalı yerde rutubetli ortama dayanıklı kontrplak elde edilir.

Kontrplak yapımı firavunlar devrine kadar uzanmasına rağmen ilk sanayi üretimi 1896 yılında Amerika'da gerçekleşmiştir. Bu tarihten sonra kullanım alanları genişlemiştir. Ülkemizde ise ilk üretim 1932 yılına rastlamaktadır ve gelişerek devam etmektedir.

 

KAVAK KONTRPLAK

Üre formaldehit tutkaldan üretilen kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar mobilya, hobi, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde WBP tutkalından üretilen kavak kontrplaklar Gemi tekne iç dizayn, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır. 

 

KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir. 

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz.

Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)

Kontrplak hangi ağaç cinsi ile başlamışsa tüm katları aynı ağaç cinsinden olmalıdır, kontrplak üretiminde degişik ağaç kullanımları kontrplakda sorun yaratmaktadır ve satın alımlarda muhakkak bu hususa dikkat edilmelidir. 

  

12 mm KAVAK KONTRPLAK

        Orman ve ormancılık alanında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi, yeni ürünlerin de ortaya çıkarılmasını sağlamakta ve kullanıcıları şaşırtmaya devam etmektedir. Mukavemet açısından sorunlu bir ağaç olarak bilinen kavak ağaçları işte böyle bir dönüşüm içine girmiştir. Kavak ağaçlarının ekonomik anlamda kullanılmaya başlanması ile birlikte uygun fiyatlı bir ürün ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır. Ortaya çıkarılan ürünlerden biri olan 12 mm Kavak Kontrplak, daha önce bilinenlerin aksine sağlamlığı ve fonksiyonelliği ile dikkat çekmiştir. Günümüzde en çok tercih edilen plywood türlerinden biri olan 12 mm Kavak Kontrplak ile ilgili bilgilere bu sayfamızdan erişebilirsiniz.

 

12 mm Kavak Kontrplak Kullanım Sahaları

Teknolojinin gelişmesi devasa pres makinelerini ortaya çıkarmıştır. Bu muhteşem makinelerde çok güçlü bir şekilde, farklı katmanlar halinde preslenen kavak ağacı tablaları, belli aşamalar sonrasında 12 mm Kavak Kontrplak halini almaktadır. Suya dayanıklılığı ile bilinen WBP tutkalı da kullanılmakta ve bu tamamlayıcı işlem ile birlikte 12 mm Kavak Kontrplak ürünleri suya dayanıklı bir yapıya bürünmektedir. Su geçirmeyen özelliği sayesinde Kavak Marin olarak da adlandırılan 12 mm Kavak Kontrplak, denizcilik ve gemicilik sektörlerinde bile kullanılabilen çok fonksiyonlu bir malzemedir.

Suya karşı bile üstün mukavemete sahip olan 12 mm Kavak Kontrplak başta inşaat sektörü olmak üzere çok farklı sektörlerde tercih edilmektedir. İnşaatçıların hemen hemen her alanda kullandıkları 12 mm Kavak Kontrplak, çatı kaplama işlerinde kolay montaj imkânı sayesinde işleri çok rahatlatmaktadır. Ayrıca uzun ömürlü olması ve fiyatının uygun olması da tercih edilme nedenlerini arttırmaktadır. İnşaatçılar model kalıp işlerinde de bu ürünü çok sık kullanırlar. İnşaatların en önemli tamamlayıcılarından biri olan kapılar, imal edilirken de 12 mm Kavak Kontrplak kullanılmaktadır.

Bunlara ilave olarak örneğin esnekliği ve kolay şekillendirilebilir özellikleri sayesinde otomobillerin özel iç dizayn ve aksesuar imalatında da kullanılmaktadır. Ambalaj sektörü ve hobi malzemeleri gibi hassasiyet ve estetik gerektiren bir alanda bile etkin ve verimli bir şekilde 12 mm Kavak Kontrplak ürünlerinden yararlanılabilmektedir. Kalitesi ve fonksiyonelliği sayesinde, 12 mm Kavak Kontrplak bilinirliği arttıkça daha fazla kullanım alanı bulabileceği düşünülmektedir.

 

12 mm Kavak Kontrplak Tercihlerinizde Aman Dikkat

 Özellikle hatırlatmak isteriz ki 12 mm Kavak Kontrplak seçerken katman sayısı hususunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Uzman görüşü olarak şunu diyebiliriz ki tüm plywood ürünlerinde katman sayısı ne kadar çok olur ise su kontrası mukavemeti de o kadar fazla olacaktır. İşte bu nedenledir ki 12 mm Kavak Kontrplak tercih ederken Öztürk Kontrplak yetkililerine ve ehil personeline danışabilirsiniz. Sektörde 20 yıla yaklaşan tecrübesi ile sizlere en iyi tercih konusunda ücretsiz danışmanlık yapabileceklerdir. Bu nedenle hemen bizi arayın ve 12 mm Kavak Kontrplak alırken yanlış tercihler yapmaktan kurtulun… En iyi 12 mm Kavak Kontrplak fiyatları için 12 x 1250 x 2500 mm plakalı ürünlerimizle ilgili bizi arayın. 

 

Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

 

 Teknik Veri Tablosu:

 Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım