Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Kontrplak - Su Kontrası

10 mm Kayın Marin Kontrplak
755 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

10 x 1700 x 2200 mm Kampanya Özel Fiyat Plaka Fiyatı 755.00 TL

 

Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar dış mekan, reklam panolarında mobilya, otomotiv, inşaat, tekne, çatı kaplama, ambalaj, makina model kalıp, beton kalıp, karavan ve konteyner tabanında rahatlıkla kullanılabilir. Marin Kontrplaklar neme rutubete ve suda bekletilmeye dayanıklıdır. Filmsiz kontrplak diyede adlandırılır.

İhtiyacınız olan diğer Kontraplak Fiyatları Güncel Listesine ve Ölçülerine Buradan Ulaşabilirsiniz İncele 

 

ÜRETİM TEDARİK

Yurtdışı - Türkiye

EBATLAR

10 x 1700 x 2200 mm 

KALINLIK

10 mm

AĞAÇ CİNSİ

%100 kayın beech

YOĞUNLUK

700/720 kg/m3 Ağırlığı

TUTKAL

WBP marin ve beton tutkal

KULLANIM ALANI

Otomotiv, mobilya, inşaat sektörü, tekne, çatı kaplama, ambalaj sanayi, konteyner tabanı dış mekan ve reklam panoları.

STANDART ÖLÇÜ

10 x 1700 x 2200 mm

 

10 mm Kayın Marin Kontrplak

Kontrplaklar üretilirken, ağaçların soyulması sonrasında ortaya çıkarılan papellerin lif tarafları çaprazlamasına yapıştırılır. Bu ilk aşama sonrasında yapıştırılan parçalar, endüstriyel pres makineleri ile çok yüksek basınç ve sıcaklığa maruz bırakılarak preslenir ve üretim süreci tamamlanmış olur. Neredeyse hayatımızın her aşamasında kullanılan kontrplaklar çok sağlam olmaları, çabuk deforme olmamaları, çekme ya da şişme gibi rahatsız edici sonuçları olmaması, kolay monte edilebilmesi gibi nedenlerle rağbet görmektedir. Bunun yanında kolay işlenebilmesi sayesinde dekoratif kullanıma çok uygun olması ile çok başarılı bir mekaniğe sahip olmaları da kontrplak tercih nedenlerindendir. Konuyla ilgili teknik bilgilere ulaşmak için sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz Plywood Ne Kadar Dayanıklı Bir Üründür  başlıklı yazımızı okumanız tavsiye edilmektedir.

Kontrplaklar genel olarak huş, tetra, ladin, çam, kavak ve kayın ağaçlarından imal edilmektedir. Gevrek olarak bilinen bazı ağaçlardan elde edilen kontrplak malzemeler, elastiki ağaçlara göre çok daha çabuk deforme olurlar. Sağlamlığı ile bilinen kayın ağacından imal edilen kayın marin kontrplaklar ise suya dayanıklı olması ve çevresel her tür etkene karşı yüksek mukavemeti nedeniyle ekonomimizin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaatçılıkta sıklıkla kullanılmaktadır. Suya mukavemet gerektiren beton kalıpları yapılırken ya da sıvasız kalıp sistemleri için inşaatçıların en çok aradıkları malzeme kayın marin kontrplaklar olmaktadır. Buna mukabil mobilya, kano ve tekne imalatı ile çatı ve zemin kaplamalarında da kayın marin kontrplak çok tercih edilen dekoratif ve sağlam bir üründür.

Ülkemizde orman alanlarının kısıtlı olması, hammadde ve işçilik maliyetlerinin yüksek olması ile yeterli teşvik sağlanamaması gibi nedenlerle, ülkemiz kayın marin kontrplakları genellikle ithal ürünlerle karşılamaktadır. Rusya, Brezilya, Romanya ve Kanada kayın kontrplak ithal ettiğimiz ülkeler arasında başı çekmektedir. Yapılacak ilave yatırımlar ve sektörel teşviklerin arttırılması ile ülkemizde de kaliteli kayın marin kontrplak imalatının artacağı değerlendirilmektedir.

 

 Hangi Kalınlıkta Kayın Marin Kontrplak Tercih Edilmelidir?

Kontrplak üreticilerinin ve bizim gibi kontrplak işiyle uğraşanların en çok karşılaştıkları soruların başında kayın marin kontrplak kalınlığının ne olması gerektiği gelmektedir. Pek tabidir ki, ahşap ürünlerde kalınlık arttıkça mukavemet ve dayanıklılık artmakta esneklik ise nispeten azalmaktadır. Bu ters orantının farkında olmanın sağlanması ile ürün tercihinde ilk aşama geçilmiş olacaktır. Bundan sonrası içinse kullanım alanı ve üründen beklenen fonksiyonellik dikkate alınmalı, konuda uzman olan kişilerin desteği alınarak sonuca gidilmeye çalışılmalıdır. 

Kalınlıkların bir diğer etkisi ise ürünlerin toplam ağırlıklarında kendini göstermektedir. Örneğin 10 mm kayın marin kontrplak olarak üretilen kontrplakların tüm paletinin ağırlığı; 28.05 kgdır. Ağırlık pek önemli bir ayırt edici bir faktör olmasa bile mukavemet ile fonksiyonellik önemli bir tercih sebebi olacaktır. Bu nedenle, kayın marin kontrplak alınacak ise kullanım alanının neresi olacağı ve ürünün ne amaçla kullanılacağı konusu en baştan belirlenmiş ve netleştirilmiş olmalıdır. Fakat bu hususlar netleşmiş olsa bile, işin profesyonellerinden destek almak ve bu doğrultuda tecrübeli kişilerin yönlendirmelerine kulak asmak çok daha faydalı bir yöntem olarak bilinmelidir.

İşin uzmanlarının fark edebileceği ve belki de marin kayın kontrplakta en önemli hususlardan biri, kontrplak imalatı esnasında yapıştırma amaçlı olarak kullanılan özel tutkalın yapısıdır. Zira tutkallar, kayın marin kontrplak malzemenin zor şartlarda hangi ölçüde dayanıklı olacağının ve performansının önemli bir ölçütüdür. Normal bir tüketicinin kullanılan tutkalın cinsini gözleyerek ayırt etmesi pek olağan olmamakla birlikte kalitesini algılaması da mümkün değildir. Uzun yıllar kendini bu sektörde geliştirmiş ustalar, malzemeden çok küçük bir kesit alarak katmanların arasını inceler ve tutkalın rengi ile kalitesini tespit edebilirler.

Tüketicilerin 10 mm kayın marin kontrplak tercihlerinde bir diğer önemli ayırt edici faktör ise ürünün markası olmaktadır. Markanın bilinir olması ve ürünün hammaddesi olan ağacın hangi ülke kaynaklı olduğunun bilinmesi, 10 mm kayın marin kontrplak kalitesi hakkında bilgi sahibi olunmasına yardımcı olacaktır. Ancak yine bu ayırt edici faktörlerin de çok ince detayları ve uzmanlık gerektiren yönleri bulunmaktadır. Örneğin ağacın hangi mevsimde kesildiği, üretim sırasındaki yoğunluk ve nem değerleri ile taşıma usulleri bile ürünün kalitesinin göstergeleri olmaktadır. Bu nedenle de 10 mm kayın marin kontrplak fiyatı yerine kalitesine odaklanılmalı ve Öztürk Kontrplak’ta görev yapan, yılların deneyimine sahip ustalardan bilgi ve danışmanlık almak çok önemlidir.

 Sizler de zemin kaplama veya inşaat malzemesi başta olmak üzere kontrplak temin etme aşamasındaysanız Öztürk Kontrplak sizin yanınızdadır. Öncelikle bu konudaki bilgi eksikliklerinizi, sitemizde bulunan plywood yazılarını inceleyerek gidermeye çalışabilirsiniz. Sektörde yaptığı başarılı işler, mutlu müşteriler ve olumlu referanslar ile yılların deneyimine sahip duruma gelen Öztürk Kontrplak, 10 mm kayın marin kontrplak da dahil olmak üzere tüm kontrplak talepleriniz için size en iyi desteği sağlayacaktır. Zengin ve çok çeşitli kontrplak ürün yelpazemizi inceledikten sonra ve en ekonomik 10 mm kayın marin kontrplak fiyatı bulmanız bizim vasıtamızla gerçekleşecektir. Her türlü soru ve kontrplak ile ilgili danışmanlık ihtiyacınız için bizi arayarak destek talebinde bulunabilir, tecrübemizden faydalanabilirsiniz.     

 

MARİN SUYA DAYANIKLI KONTRPLAK

Marin suya dayanıklı ve normal olarak üretilen kayın, ağaçlarından elde edilen Kontrplaklar mobilya, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. WBP tutkalından üretilen kontrplaklar 72 saat kaynar suya dayanıklıdır. Marin özelliği olan Su Kontrplakları gemi yapımında, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kontrplak'ın bir çok alanda kullanılmasının nedeni sağlamlığı, çekme ve şişme yapmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneğidir. Ayrıca kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır.    

 

KONTRPLAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR    

Kontrplak yüzey kalitesi düzgün olmalıdır. Bir yüzeyi en az A kalite olmalı, çatlak budak olmamalıdır. Diğer yüzey B kalite belli oranda çatlak ve budak kabul edilebilir.  

Kalibresi düzgün olmalı kalınlıklar yüzeysel olarak homojen olmalıdır. Yüzey bölgesel olarak kalınlık farklılığı göstermemelidir.   

Kenar boşlukları olmamalı mümkünse iç katman kalınlıkları eşit olmalıdır.   

Kontrplak'da gönye kaçıklığı olmamalıdır, yanyana kullanım esnasında problem oluşturabilir.   

Katman sayısı en az 3 katman olmalıdır ki katman sayısı ne kadar fazla ise mukavemeti o kadar güçlü olur, cnc kesimlerinde kat atma problemi yaşanmaz. Su kontrası wbp tutkallı olmalıdır. (fenol formaldehit)  

 

Satışlarımız Toptan olup Perakende satışlarımız İstanbul Depo teslimdir.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ:

 

İstanbul Adalar  Ataşehir  Beykoz  Çekmeköy  Kadıköy  Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü- Beyoğlu- Büyükçekmece- Çatalca- Eminönü- Esenler- Esenyurt Eyüp Sultan- Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce 

 

 

Teknik Veri Tablosu:  

Ağaç Türü

Yoğunluk (kg/m3)

Bükülme Mukavemeti (N/mm2)

MOE Bükülme (N/mm2)

Kesme Mukavemeti (N/mm2)

Basınç Mukavemeti (N/mm2)

Huş (Birch)

610 - 660

120 - 144

13300 - 16200

11.8 - 14.2

49 - 60

Ladin (Spruce)

400 - 430

65 - 77

10000 - 12000

5 - 5.7

40 - 50

Keruing

680 - 850

110 - 160

14000 - 21000

9 - 11.7

58 - 71

Kayın (Beech)

640 - 720

90 - 125

12300 - 16400

7.7 - 10

52 - 64

Meranti (White/Red)

550 - 700

90 - 126

11400 - 15700

8.2 - 10

51 - 65

Kara Çam

550 - 620

88 - 99

10600 - 14500

8.8 - 10.9

45 - 62

Douglas Çamı

550

72

12700

7.3

47

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım