Öztürk Kontraplak Ahşap Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
0216 452 77 32

Ağaç ve Orman Ürünleri İhracat Rakamları

 

 

 

 

Ağaç ve Orman ürünleri sektörü Mart ayında geri kazandığı ve toparladığı verileri Nisan ayında kaybetti İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ve Global Ahşap tarafından açıklanan ihracat verileri çerçevesinde Ağaç ve Orman Ürünleri grubu Nisan ayını, 2015 yılı Nisan ayı karşılaştırmasında %7,7lik bir yükseliş ile, geçen yıl nisan ayına göre %9,8 oranında kayba uğrayan genel ihracat rakamlarının yaklaşık 2 puan altında bir yüzde ile tamamlamış oldu. Genel ihracat rakamlarına göre fark % 2,1 2015 yılı Nisan ayında 394,700,911 USD olan Ağaç ve Orman Ürünleri ihracatı 2016 yılı Nisan ayında 364,432,087 Usd olarak gerçekleşti. Böylece 2016 yılı Nisan ayı sektörel olarak Şubat ve Mart aylarında yakalamış olduğu yükselişi arttırarak devam ettiremedi.

 

Şubat ve Mart aylarında ihracatta yaşanan yükselişin devam etmesini uman üreticiler ay içindeki yetersiz talep ve gelen veriler ile moral ve konsantrasyon kaybı yaşadılar. Orman Ürünleri piyasasına ve üreticilere belli ölçüde stres yaratan Nisan ayı için uzmanlar uluslararası gelişmelerin bu gidişata belirleyici olduğunda geçen aylarda olduğu gibi hem fikir. Tüm gerekli yatırım ve performansların ülke olarak gösterildiği ortak kanaat. Avrupa Türkiye ilişkilerinin gelişmesi ve İran pazarının resmi olarak açılmaya başlaması önümüzdeki süreçte gelişimde en çok önem arz eden güven kaynağı. Ortadoğu kaynaklı problemlerin devam ediyor olması ise ayrı bir handikap.

 

Ağaç ve Orman Ürünleri sektörü Tim raporuna göre 2017 Aralık ayı sektörel bazda ihracat rakamlarına göre. Türkiye Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri ihracatı 2016 yılının eş değer dönemine kıyasla %26,6 oranında artış göstererek 448 milyon 22 bin dolar olarak gerçekleşmiştir. Sektörün Aralık ayı Türkiye toplam ihracatındaki payı %3,3 olmuştur. 2017 yılı Türkiye Mobilya Kağıt ürünleri ihracatı 2016 yılına kıyasla % 8,4 oranında artış göstererek 4 milyar 446 milyon 396 bin dolar olarak gerçekleşmiştir.

 

 

Katalog Öztürk Kontrplak ürünlerini daha yakından tanımak için kataloğumuzu inceleyin.

Ulaşım Bilgileri Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cd. Dalyan Sk. No:17/1 Yakacık - Kartal / İstanbul

Sosyal Bağlantılar Öztürk Kontrplak'ı sürekli takipte kalın.

Copyright Öztürk Kontrplak @ 2014
Web Tasarım